Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Poistenie nehnuteľnosti? Ako nato!

Pridané: 24.9.2021

Ako si poistiť svoju nehnuteľnosť

Nehnuteľnosť

Staviate dom ? Nemusíte čakať až, kým bude dokončený. Poistku môžete uzavrieť nielen na novo budovanú, ale tiež na stávajúcu nehnuteľnosť. Poistiť môžete rodinný dom, byt, bytový dom, chatu, garáž.

Zariadenie 

Všetko zariadenie domu sa dá poistiť, ako je nábytok, elektronika, osobné veci. Ak náhodou vypukne u vás doma  požiar a máte poistený iba dom, poisťovňa vám preplatí iba škody spôsobené na dome, zariadenie si potom budete musieť zaobstarať opäť nové

Ako nato!

Už ste si povedali stačí? Už ste dosť do vášho nového bývania investovali? O krok vpred, ako vyhodiť ďalšie peniaze, pár eur mesačne vás vie ochrániť pred možnou katastrofou a tým je prísť o strechu nad hlavou.

Suma poistky

Ak si beriete hypotéku na vaše nové bývanie tak banka si bude stáť za tým, aby ste svoju nehnuteľnosť poistili. Najlepšie určenie na výšku poistky je znalecky posudok. Pri rekonštrukcii staršieho domu (výmena okien, nová strecha, nové omietky, podlahy, zateplenie) sa zvýši samotná hodnota domu. V tomto prípade si treba dať navýšiť poistnú sumu, aby bola postačujúca. Frekvencia platieb za poistku môže byť štvrťročne, polročne alebo raz ročne. Ak si chcete dať poistiť vašu nehnuteľnosť tak vyhľadajte skúseného finančného poradcu, ktorý vás upozorní na všetky náležitosti spojené s poistením vašej nehnuteľnosti.

 

Autor: Michal Klimiček